Ekonomi

İflas Bittrex ABD yakında para çekme işlemlerine izin verecek

ABD kripto borsası Bittrex kolu, Delaware iflas mahkemesinin kararının ardından Perşembe günü prestijli bir şekilde para çekme işlemlerine açılacak.

Mayıs ayında iflas başvurusunda bulunan borsanın, müşterilerin varlıklara erişmesine izin verme önerisi ABD hükümeti tarafından kabul edilmedi.

Salı günü, Hakim Brendan Shannon, Bittrex US ve iştirakleri “ihtilafsız ve koşulsuz alacakları olan müşteriler” varlıklarını geri çekme yetkisine sahiptir.

Ancak karar, varlıkların yasal olarak kime ait olduğunu veya müşteri taleplerinin devlet taleplerinden önce gelip gelmediğini belirtmedi. Ayrıca koleksiyonlar gelecekte konuşma konusu olabilir.

Bittrex’i temsil eden hukuk firması Quinn Emmanuel’in ortağı Patty TomascoCoinDesk’e gönderilen bir e-postada, “platformun 15 Haziran itibarıyla para çekme işlemleri için hazır ve çalışır durumda olacağını” söyledi.

Borsa Mart ayında ABD operasyonlarını bir sonraki ay kapatmayı planladığını açıkladığında milyonlarca dolarlık para çekme talebiyle karşı karşıya kaldı. 8 Mayıs’ta iflas başvurusunda bulunan şirket, 10 Mayıs’ın prestijiyle ABD kolundaki müşterileri için 300 milyon dolar nakit ve kripto para birimlerine sahip olduğunu bildirdi.

İflas işlemleri normalde varlıkların dondurulmasını içerse de şirket, müşterilerin uzun davalarla uğraşmadan paralarına erişebilmeleri için bir savunma yaptı.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu